ورود
طراحی سایت و اپ با PWA:Progressive Web App

یکی از بزرگترین مشکلات امروزه برنامه نویسان ایجاد برنامه برای محیط های مختلف است. اگر شما یک وبسایت داشته باشید احتمالا دنبال نرم افزار یا همان app نیز برای وبسایتتان خواهید بود و این حداقل یعنی 3 برابر کردن کار اگر بخواهید هم برای android و هم iOS برنامه بدهید. کار بیشتر یعنی هزینه بیشتر و رفته رفته پشتیبانی سخت تر و دردسرهای فرآوان.
گوگل مدت کوتاهی است که برای این مشکل یک راه حل ارایه داده است که با نام Progressive Web App شناخته می شود. هدف این تکنولوژی در واقع یکپارچه کردن نرم افزارها و یا به عبارتی اپ (app) ها با خود وبسایت و دز فرآیند طراحی سایت می باشد. در ادامه به توضیح این تکنولوژی میپردازم.


0
رایانش ابری

با پیشرفت فناوری اطلاعات نیاز به انجام کارهای محاسباتی در همه جا و همه زمان به وجود آمده است. همچنین نیاز به این هست که افراد بتوانند کارهای محاسباتی سنگین خود را بدون داشتن سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای گران، از طریق خدماتی انجام دهند. رایانش ابری آخرین پاسخ فناوری به این نیازها بوده است. از آنجا که اکنون این فناوری دوران طفولیت خود را می‌گذراند، هنوز تعریف استاندارد علمی که مورد قبول عام باشد برای آن ارائه نشده است اما بیشتر صاحبنظران بر روی قسمتهایی از تعریف این پدیده هم رای هستند. موسسه ملی فناوری و استانداردها (NIST) رایانش ابری را اینگونه تعریف می‌کند: